Ќебето на татко ми

500 ден

Опис

„Ќебето на татко ми“ е нова сликовница од авторката на хит книгите „Три мачки, една желба“ и „Три мачки, едно чудовиште“!

Многу ли ви е здодевно дома?
Никако ли не поминува времето?
Сестричката и братчето се забавуваат толку многу со ќебето на татко им што времето весело минува.

Ова ќебе не е како другите ќебиња, ова ќебе води во разно-разни авантури.
Ќебето, оживеано од неверојатната фантазија на таткото, се спојува со шарените детски сништа.
Кога татковците го минуваат вака времето со децата, на авантурите им нема крај.

Сликовницата од една од најомилените турски писателки за деца, Сара Шахинканат, е наменета за деца од 3 до 8 години.

Илустрирана од познатата Ајше Инан, авторка на илустрациите на „Три мачки, една желба“ и „Три мачки, едно чудовиште“!

Преводот од турски јазик е на Анета Матовска.

Додатни информации

Број на страници

40

Димензии

20 x 27

Година на издавање

2023

ИСБН

978-608-256-140-0

Корица

тврда

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Ќебето на татко ми”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…