Ја сакам

250 ден

Категорија: Автор:

Опис

Нашата прва љубов…
Никогаш не е лесно да се опише,
никогаш не е лесно да се зборува за неа, особено во нашата младост.

Најпознатиот турски современ писател за деца, Фатих Ердоган, прекрасно ги прикажува овие чувства и им помага на нашите млади читатели во процесот на разбирање на љубовта.
Бестселер во Турција, со продадени 18.000 копии. Фатих Ердоган во 2017 е номиниран за најзначајната награда за детска литература во светот, „Астрид Линдгрен“.

За авторот

fatih erdoganАвторот Ердоган важи за пионер во пишувањето на литература за деца во современа Турција. Неговите книги се продадени во повеќе од 800.000 копии во Турција. Ердоган има напишано околу седумдесетина книги за деца. Награден е со голем број на награди за неговите дела. Најголем дел од книгите ги илустрира самиот. Ердоган е основач и на издавачката куќа Мавибулут, првата издавачка куќа во Турција што објавува исклучиво литература за деца.

Додатни информации

Број на страници

135

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2018

ИСБН

978-608-256-013-7

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Ја сакам”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…