Феликс Австрија

350 ден

Опис

Историска сага за блискоста помеѓу Стефанија Чорњенко и Адела Ангер, ќерка на добростоечки лекар. По смртта на докторот, Стефанија станува слугинка кај Адела. Тоа, заедно со бракот на Адела и ненадејното влегување на момчето Феликс во нивните животи, ќе стане приказна за неверојатно и понекогаш чудно и тешко пријателство.

Прекрасна историска драма напишана од украинската писателка Софија Андрухович.

Книга според која е снимен филмот Maid-In-Law.

 

Додатни информации

Број на страници

325

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2021

ИСБН

978-608-256-109-7

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Феликс Австрија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…