Талкачот Тим, или детективската агенција Агата

500 ден

Опис

Додека научниците расудуваат за тоа што е сонот: измислица или реалност, — Оксана Силаева, автор на фантастичниот серијал „Талкачот Тим“, ве поканува во зачудувачкиот свет на Амалгам, каде логиката на разбудениот се разбива од семоќноста на заспаниот.

Тим се најде таму скоро случајно, пред да дознае за талкачите. Тој поверува: секоја иднина може да се промени. Секоја ноќ Тим се појавува во семејната детективска агенција на алејата на Сребренестите костени, скоро бесстрашно го истражува фантастичниот свет, неговите жители и решава заплеткани случаи, достојни за Шерлок Холмс. Среќа е што го има неговиот одличен учител — придружникот меѓу световите, семеен пријател во текот на четири генерации, огромниот рис по име Перек. Како и да е, не поминува ниту една ноќ без нов случај и нова авантура, само треба да се најде време за заспивање и за будење. Книга за сите кои мечтаат за патувања во други светови. Продолжението следи!

Додатни информации

Број на страници

327

Димензии

200

Година на издавање

2023

ИСБН

978-608-256-134-9

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Талкачот Тим, или детективската агенција Агата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…