Расказите на Денис

360 ден

Опис

Она што за нас беа расказите со Зоки Поки, за децата од Русија беа „Расказите на Денис“. Една од најпопуларните и најомилените книги за деца во историјата на Русија, сигурно ќе им се допадне и на современите деца! Смешни и трогателни приказни сместени во светол и сончев свет на детски радости и грижи.

Додатни информации

Број на страници

360

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2020

ИСБН

978-608-256-080-9

Корица

мека

Коментари

There are no reviews yet.

Be the first to review “Расказите на Денис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

You may also like…