Разузнавачки извештаи

450 ден

Категорија: Автор:

Опис

Во овој роман сè е лукаво и со две острици. Исто како и оние разузнавачки извештаи што ги разменуваат агентите на тајните служби, а кои ја обликувале темната позадина на еден период од аргентинската историја. Како идеална тема за проникнувачката и застрашувачка проза на Хорхе Асис, „Разузнавачки извештаи“ првпат е објавен во 1987 година, но е зачудувачки актуелен и релевантен и денес.
Во овој роман може да се прочитаат затскриените интриги и заплети кои ја распарчуваат Аргентина, буквално и метафорично.

за авторот

HO6UWfKQ_400x400

Хорхе Асис е најдобриот писател на политички романи во Аргентина, а сите неговите дела се бестселери. Асис е новинар, писател, дипломат. Тој беше амбасадор на Аргентина во УНЕСКО, во Франција и Португалија, Национален секретар за култура…

Додатни информации

Број на страници

346

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2018

ИСБН

978-608-256-019-9

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Разузнавачки извештаи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…