Пустинскиот волк и лавот-мачор

250 ден

Опис

Пустинскиот волк отвора страница на приказната за вечната борба помеѓу доброто и злото; светлината и темнината. Авторот ги насликал карактеристиките на апсолутното добро во кралот Мансур и неговиот херојски воин, синот Шидад, со правда, мажественост, храброст и мудрост, додека направил мрачен портрет на злото кое живеело во кралот Карк и неговиот министер Магро. Дали на доброто му се потребни светот на магијата и натприродното за да го предизвика злото? Светови на егзотични сцени на херојски фантазии живеат на овие страници со приказни кои ги пренесуваат своите читатели во светот на едреници и коњи на нивните крила кон
световите на чуда и авантури.

Додатни информации

Број на страници

80

Димензии

200

Година на издавање

2020

ИСБН

978-608-256-084-7

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Пустинскиот волк и лавот-мачор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…