Прегратка на Бруклинскиот мост

350 ден

Опис

Во пресрет на дваесет и првиот роденден на Салма, пријатели и семејството се собираат во Њујорк за прослава организирана од Дарвиш, нејзиниот тврдоглав дедо. Патувањата на секој гостин до овој судбоносен собир добиваат неочекувано значење, бидејќи тие се наоѓаат во ситуации кога ги ревидираат животните избори и ги преиспитуваат своите односи едни со други и кон земјата во која живеат.
Патувајќи беспрекорно меѓу Египет и Соединетите држави, „Прегратка на Бруклинскиот мост“ е приказна за тоа како го конструираме и менуваме идентитетот, како и за семејна потрагата по дом.

ЗА АВТОРОТ

EzzedineChoukriFishere-3-402x550
Егзедин Ц. Фишере е реномиран египетски писател, академик и дипломат. Напишал бројни успешни и продавани романи, а, исто така, пишува политички написи за арапски, англиски и француски весници. Предава на колеџот Дартмут во САД.

Додатни информации

Број на страници

222

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2019

ИСБН

978-608-256-053-3

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Прегратка на Бруклинскиот мост”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.