Пе прашува за раѓањето…

400 ден

Опис

ПЕ ПРАШУВА ЗА РАЃАЊЕТО е трета од низата сликовници во кои момчето Пе (Петар) го прашува светот околу него. Прво Пе не добил одговори од сликовницата на неговите прашања за небото и боите, ниту за тоа што е добро, а што зло. Затоа сега Пе од тетка Сликовница сака да открие како дошол на свет.

Тетка Сликовница одолговлекува со својот одговор и на крајот успева повторно сѐ да заобиколи.

Но, важно е дека Пе продолжува да собира информации и од нив си создава свој свет, а сето тоа заедно со тетка Сликовница, неговите родители и малечката Ана.

Додатни информации

Број на страници

32

Димензии

25

Година на издавање

2024

ИСБН

978-608-256-154-7

Корица

тврда

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Пе прашува за раѓањето…”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…