Најхрабриот морепловец на светот

400 ден

Категорија: Автор:

Опис

Ада многу се плашеше од морето. Никогаш немаше излезено надвор од гратчето во кое живееше. Еден ден, еден стар капетан спомена еден магичен напиток што се наоѓал на крајот на морињата и му давал храброст на оној што ќе го испие. Тој рече дека да се изведе ова патување било премногу тешко, а да се стигне до шишето било невозможно. А камоли за Ада, која ја немала брцнато дури ни ногата во морето… Но, Ада веќе си намислила. Ќе го земе магичниот напиток и така ќе стане бестрашна морепловка. Ја очекуваше патување кое колку што беше опасно, беше и тешко. Требаше да преброди огромни октоподи, немилосрдни гусари, таинствени мориња од кои не се спасил ниту еден брод и страшното чудовиште што го чуваше магичниот напиток.

Додатни информации

Број на страници

40

Димензии

290

Година на издавање

2021

ИСБН

978-608-256-093-9

Корица

тврда

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Најхрабриот морепловец на светот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…