Мистеријата на историјата

400 ден

Опис

Соња, Педро и нивните соученици се збунети. Мистериозни пораки постојано се појавуваат на нивните компјутери, на нивните мобилни телефони, на веб-страниците што ги посетуваат, дури и на радио програма што ја слушаат.

Тоа е глас од минатото – но кој се обидува да ги контактира и зошто?

Следете ги знаците од нивното училиште во денешен Бразил низ вековите до древниот Египет, до лабораторијата на замокот на средновековниот волшебник и до бродовите што пловеле од Европа за да го откријат Новиот свет. Можете ли да ја решите мистеријата на историјата?

Додатни информации

Број на страници

173

Димензии

200

Година на издавање

2022

ИСБН

978-608-256-129-5

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Мистеријата на историјата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…