Месечината и јас

250 ден

Опис

Ако Месечината ви е пријател, никогаш не ви е здодевно ноќе. Можете да играте криенка со неа, или да ги броите ѕвездите. Можете да одите на долго мистериозно патување – со брод! И кога ќе заспиете, таа ќе ве чува цела ноќ. Иако Месечината понекогаш станува тенка како опашката на глувчето, нејзиното пријателство никогаш не пресушува.
Патувајте до сонот со оваа убава приказна за необичното пријателство помеѓу Месечината и една девојка!

Додатни информации

Број на страници

36

Димензии

24×24

Година на издавање

2020

ИСБН

978-608-256-090-8

Корица

тврда

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Месечината и јас”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…