Малечкото пајаче и неговиот часовник

500 ден

Опис

Дури и пајаците имаат свои распореди. Јадат супа со муви и учат дизајн на мрежа, омилен анимиран филм им е Спајдермен и мразат да ја чешлаат косата.

Оваа, лесна за читање приказна, им раскажува на децата како сите суштества водат свој живот, можеби прилично сличен на нашиот.

Што е најважно, децата ќе научат како да кажуваат колку е часот.

Авторка на сликовницата е Ека Таблиашвили од Грузија.

Додатни информации

Број на страници

40

Димензии

290

Година на издавање

2020

ИСБН

978-608-256-074-8

Корица

тврда

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Малечкото пајаче и неговиот часовник”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…