Лука вели

350 ден

Категорија: Автор:

Опис

Приказна за деца и разгалени родители.

Во овие 77 хумористични епизоди, татко и момче зборуваат за себе и за својот свет, за растењето и учењето, за невидливоста и недостигот, за тајните и откритијата, за тоа зошто понекогаш се разбираат, а понекогаш се расправаат.

Зошто љубовта може да боли и како зборовите на Лука можат да бидат лековити?

Зошто момчињата понекогаш се незадоволни, а родителите речиси секогаш разгалени?

Прекрасна книга со впечатливи илустрации на Лидија Тарановиќ.

Додатни информации

Број на страници

96

Димензии

200

Година на издавање

2023

ИСБН

978-608-256-141-7

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Лука вели”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…