Кралица Чудовиште

250 ден

Категорија: Автор:

Опис

Симпатична шаренолика сликовница, којашто може да ја читате од два правци!

На едната страна од книгата, ќе ја најдете приказната за едно мало девојче, Варја, која одлучи да стане кралица. Од друга страна, можете да ја прочитате приказната за момчето по име Гал, кое одлучи да стане чудовиште.

Дали двете приказни ќе се сретнат на средина од сликовницата?

Додатни информации

Број на страници

32

Димензии

300

Година на издавање

2020

ИСБН

978-608-256-089-2

Корица

тврда

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Кралица Чудовиште”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…