Концертот на животните

300 ден

Категорија: Автор:

Опис

Знаете ли дека и животните од шумата сакаат да се забавуваат!?

Затоа животните од оваа приказна одлучуваат да одржат концерт!
Но, кој ли ќе им диригира? Каде да најдат диригент…

Ако треба, тие ќе прошетаат насекаде низ светот за да си најдат диригент!
Најпосле тие ќе успеат да ја вкусат радоста на музиката, другарството и меѓусебното помагање
и да откријат колку било здодевно да се има предрасуди.

Оваа сликовница со тврди корици е  наменета за сите љубопитни дечиња коишто сакаат да научат а пријателството!

За авторот

fatih erdoganАвторот Ердоган важи за пионер во пишувањето на литература за деца во современа Турција. Неговите книги се продадени во повеќе од 800.000 копии во Турција. Ердоган има напишано околу седумдесетина книги за деца. Награден е со голем број на награди за неговите дела. Најголем дел од книгите ги илустрира самиот. Ердоган е основач и на издавачката куќа Мавибулут, првата издавачка куќа во Турција што објавува исклучиво литература за деца.

Додатни информации

Број на страници

29

Димензии

27

Година на издавање

2021

ИСБН

978-608-256-112-7

Корица

тврда

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Концертот на животните”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…