Другата страна на Земјата

500 ден

Опис

Книга напишана од водачот на Кадифената револуција во Ерменија, а сегашен премиер, Никол Пашинијан.

„Другата страна на Земјата“ првично, во делови, е објавувана во „Ерменија тајмс“ од мај до декември 2008 година. Во тие години никој не знае каде се наоѓа авторот. Полицијата тврди дека нелегално ја напуштил Ерменија, а потоа, повторно нелегално, се вратил во Ерменија. Самиот Пашинијан тврди дека во тоа време никогаш не ја напуштил територијата на Ерменија.

По 10 години борба со корупцијата во Ерменија, Никол Пашинијан беше избран за премиер на земјата во мај 2018 година.

Додатни информации

Број на страници

436

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2020

ИСБН

978-608-256-073-1

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Другата страна на Земјата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…