Волшебните очила

400 ден

Категорија: Автор:

Опис

Емре има неверојатна способност – може да гледа низ предмети! Кога се појави на ТВ и ја покажа својата способност, веднаш го привлече интересот на професорот. Оваа авантура ги носи нашите читатели во џунглите на Јужна Америка во потрага по одамна загубено племе!

За авторот

fatih erdoganАвторот Ердоган важи за пионер во пишувањето на литература за деца во современа Турција. Неговите книги се продадени во повеќе од 800.000 копии во Турција. Ердоган има напишано околу седумдесетина книги за деца. Награден е со голем број на награди за неговите дела. Најголем дел од книгите ги илустрира самиот. Ердоган е основач и на издавачката куќа Мавибулут, првата издавачка куќа во Турција што објавува исклучиво литература за деца.

 

Додатни информации

Број на страници

380

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2017

ИСБН

978-608-256-010-6

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Волшебните очила”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…