Волшебниот скејтборд

300 ден

Категорија: Автор:

Опис

Ова е првата книга од Волшебната серија.

Булент сака да учествува во натпреварот со скејтборди, но, за жал, тој нема скејтборд.

А и кога би имал, тоа не би сменило нешто, бидејќи Булент не умее да вози скејтборд…

Возбудлива авантура на детето Булент, чијшто живот се менува кога ќе пронајде волшебен скејтборд!

 

За авторот

fatih erdoganАвторот Ердоган важи за пионер во пишувањето на литература за деца во современа Турција. Неговите книги се продадени во повеќе од 800.000 копии во Турција. Ердоган има напишано околу седумдесетина книги за деца. Награден е со голем број на награди за неговите дела. Најголем дел од книгите ги илустрира самиот. Ердоган е основач и на издавачката куќа Мавибулут, првата издавачка куќа во Турција што објавува исклучиво литература за деца.

Додатни информации

Број на страници

116

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2021

ИСБН

978-608-256-095-3

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Волшебниот скејтборд”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…