Волшебниот автомобил

300 ден

Категорија: Автор:

Опис

Берке доби автомобил со педали како подарок од неговиот другар, автомеханичарот чичко Аднан.

Подарокот изгледаше како обичен автомобил со педали и навистина беше обичен автомобил.

Сè додека Берке не ја изговори својата желба под огромното дабово дрво во паркот…

 

 

За авторот

fatih erdoganАвторот Ердоган важи за пионер во пишувањето на литература за деца во современа Турција. Неговите книги се продадени во повеќе од 800.000 копии во Турција. Ердоган има напишано околу седумдесетина книги за деца. Награден е со голем број на награди за неговите дела. Најголем дел од книгите ги илустрира самиот. Ердоган е основач и на издавачката куќа Мавибулут, првата издавачка куќа во Турција што објавува исклучиво литература за деца.

Додатни информации

Број на страници

188

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2021

ИСБН

978-608-256-094-6

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Волшебниот автомобил”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…