Волшебната топка

300 ден

Категорија: Автор:

Опис

Уште една книга од можеби најпродаваниот современ турски писател за деца, Фатих Ердоган.

Препорачано за деца над 7 години.

Дениз посакуваше да стане добар фудбалер, но по малку му недостасуваше талент. Најпрвин, мораше да научи како добро да ја шутира топката. Но, топката никогаш не одеше таму каде што тој ја упатуваше… Откријте што ќе се случи доколку топката е… Волшебна!

За авторот

fatih erdoganАвторот Ердоган важи за пионер во пишувањето на литература за деца во современа Турција. Неговите книги се продадени во повеќе од 800.000 копии во Турција. Ердоган има напишано околу седумдесетина книги за деца. Награден е со голем број на награди за неговите дела. Најголем дел од книгите ги илустрира самиот. Ердоган е основач и на издавачката куќа Мавибулут, првата издавачка куќа во Турција што објавува исклучиво литература за деца.

Додатни информации

Број на страници

198

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2019

ИСБН

978-608-256-039-7

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Волшебната топка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…