Волшебната кутија

300 ден

Категорија: Автор:

Опис

Детенцето Баран е покането на роденденска забава. Тоа е убава вест, се разбира. Но не е убава кога има голем проблем – неговите родители не може да си дозволат да купат убав подарок! Неговото семејство дури се соочува и со исфрлање од нивниот дом поради неплатена кирија.
Баран тогаш посакува да може да најде пари во својата кутија кога и да ја отвори.
Ииии – внимавајте што посакувате, бидејќи понекогаш дури и најлудите желби може да се остварат! А парите можеби можат да донесат повеќе проблеми!?

За авторот

fatih erdoganФатих Ердоган важи за пионер во пишувањето на литература за деца во современа Турција.
Неговите книги се продадени во повеќе од 800.000 копии во Турција.
Ердоган има напишано околу седумдесетина книги за деца.
Награден е со голем број на награди за неговите дела. Најголем дел од книгите ги илустрира самиот.
Ердоган е основач и на издавачката куќа Мавибулут, првата издавачка куќа во Турција што објавува исклучиво литература за деца.

Додатни информации

Број на страници

241

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2019

ИСБН

978-608-256-051-9

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Волшебната кутија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…