Бумбарчето Карл чека дожд

400 ден

Категорија: Автор:

Опис

Прекрасна книга за доброто бумбарче Карл кое што се воодушевува на природата и сака да им помага на растенијата.

Сликовницата е напишана на разбирлив начин за децата, и го поттикнува нивниот интерес за грижа кон природата.

„Светот на инсектите и растенијата е фасцинантен, но за сето тоа богатство да остане на земјата, потребно е да научиме да ја забележуваме и сакаме прекрасната природа околу нас“ – Тиа Нави.

Додатни информации

Број на страници

26

Димензии

26

Година на издавање

2022

ИСБН

978-608-256-122-6

Корица

тврда

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Бумбарчето Карл чека дожд”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…