Бесмртното момче

400 ден

Опис

Оваа книга раскажува две приказни. Првата е за петте колумбиски браќа. По смртта на нивната мајка, таткото ги напушта со лажно ветување дека ќе се врати за да води грижа за нив. Тоа никогаш не се случува. Сираците храбро се соочуваат со сиромаштијата и сите животни предизвици.
Во книгата, исто така, се раскажува и приказната за Нина, девојче кое живее во социјален дом, бидејќи нејзините родители се во затвор. Очигледно од политички причини. Нина го запознава Дејвид, еден од браќата, кој ја открива неговата тајна за полноглавците. Изнесувајќи го своето минато на виделина, Нина го постигнува невозможното: да го разбере ужасот и неправдата на сиромаштијата.

Додатни информации

Број на страници

178

Димензии

200

Година на издавање

2022

ИСБН

978-608-256-128-8

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Бесмртното момче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…