Бакалницата на дедо ми: најсупер маркет на светот

300 ден

Категорија: Автор:

Опис

Таа јунакиња што на сиромашните муштерии бесплатно им продаваше производи и потоа нивната сметка им ја пишуваше на богатите… Таа остроумничка што ги мешаше еден со друг пијалаците во бакалницата, обидувајќи се да пронајде уште поубав пијалак и да им го понуди на муштериите… Таа хуманитарка што на другарчињата им ги собра од раце празничните понадици за да им испрати помош на африканските деца… Таа исклучително забавна бакалска помошничка со ѓаволско добри идеи и страшна визионерка, што правеше скандал на секој чекор… Таа се стрча со полна брзина во трговскиот живот, и со сето свое искуство, подготви еден прекрасен водич за вас…

Додатни информации

Број на страници

202

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2021

ИСБН

978-608-256-091-5

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Бакалницата на дедо ми: најсупер маркет на светот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…