Авантурите на Космонаутко

400 ден

Опис

„Авантурите на Космонаутко“ е првото прозно дело на Денис Јанкуловски, познат во јавноста како Космонаутко.
Јанкуловски ги објавува неговите приказни од Ковид времето, а тие се топли, искрени, секојдневни и вистинити, полни со надеж.
За многумина, Јанкуловски е еден од најголемите и најискрените хуманитарци од Македонија.
Добитник е на наградата “Европеец на годината” за 2020 година, доделена од Делегацијата на Европска унија во Македонија.
Добитник на наградата “Филантроп на годината” за 2021 година, доделена од Horus Macedonia
Прогласен за Амбасадор на говор против омраза од страна на Програмската канцеларија на Советот на Европа во Македонија, во 2022 г.
Добитник на државната награда „Мето Јовановски“ за промоција, заштита и унапредување на човековите права, во 2022 г.

Додатни информации

Број на страници

222

Димензии

200

Година на издавање

2023

ИСБН

978-608-256-133-2

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Авантурите на Космонаутко”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…