Чудна авантура

260 ден

Категорија: Автор:

Опис

Возбудлива приказна, полна со фантазија и авантура. Хинд одеднаш е пренесена во еден многу чуден свет каде што макарите со конци зборуваат, а јастогот свири на музички инструмент. Но, сè не е добро на ова прекрасно место. Има некоја претстојна опасност во воздухот. Дали Хинд и нејзините пријатели ќе го спасат денот?

Додатни информации

Број на страници

74

Димензии

200

Година на издавање

2020

ИСБН

978-608-256-085-4

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Чудна авантура”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…