Соборот на алхемичарите

500 ден

Опис

Првиот дел од феноменалната фантастична трилогија, каде што моќта на зборовите може да ја промени судбината на сите димензии.

Како новa инициранa во Соборот на алхемичарите, Џејден е обучувана да ја одржува елементарната рамнотежа на светот додека се бранат од мешањето на злонамерната Бунтовничка гранка. Пчелите исчезнуваат и од страниците на античките ракописи во димензија на Советот и од надворешниот свет, загрозувајќи го самото негово постоење. Џејден се движи низ комплексноста на алхемијата, но колку повеќе учи, толку повеќе почнува да ги доведува во прашање практиките на Соборот. Осознава дека Бунтовничката гранка можеби не е непријателот против кој била обучувана да се бори. Бидејќи Соборот се наоѓа на работ на војна, Џејден мора да одлучи на која страна да биде посветена.

Додатни информации

Број на страници

436

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2022

ИСБН

978-608-256-113-4

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Соборот на алхемичарите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…