Пустинскиот волк и црниот бисер

250 ден

Опис

Една стара приказна остана од приказните на нашиот дедо: некои пристигнуваа од земјата на Синдбад, други патуваа низ пустини и пустелии за да го докажат херојството на воинот и на неговиот татко Шидад, следејќи го воинот Пустински Волк.
Дали Александар Велики бил добар човек? Едно од многуте прашања поставени од оваа егзотична приказна! Приказната се развива за да нè шокира со пејачот Зириаб, човекот со милозвучен глас и го тера читателот да се запраша колку било вистина дека тој бил шпион на еден на кралевите за да добие малку пари. Извонредни авантури во оваа мистериозна приказна која се расплетува само на оние кои навлегуваат на нејзините страници.

Додатни информации

Број на страници

90

Димензии

200

Година на издавање

2020

ИСБН

978-608-256-081-6

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Пустинскиот волк и црниот бисер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…