Пустинскиот волк и слепите питачи

250 ден

Опис

Ново поглавје од пустинската приказна ни кажува дека кога синот на владетелот чита – работите ќе бидат поинакви! И кога тој ќе се смири, правдата и љубовта ќе се шират, зашто тој е образованиот принц, непобедливиот стрелец. И тука е министерот Магро, кој сè уште се обидува да се искачи престолот на Кралството на кулите. Како заврши тој да стане пчелар!? Приказна за комбиниран номад и граѓанин, претставена во Шидад, синот на пустината и на неговата ќерка Бушра која учи во интернат во градот и зборува повеќе јазици. Можеби она што ја разликува оваа приказна е интелигенција на кралот Мансур, која ги надмудрува предвидувања на неговите читатели.

Додатни информации

Број на страници

52

Димензии

200

Година на издавање

2020

ИСБН

978-608-256-082-3

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Пустинскиот волк и слепите питачи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.