Пустинскиот волк и пиратската кралица

250 ден

Опис

Авантури и патувања на мизерија, возбуда, задоволство и маки, очај, трпеливост и мудрост. Помеѓу пустините и морињата има силно спротивставување, има и голема разлика помеѓу капетанот на морињата и трпеливоста и авантурите кои ги истрајува, како и пирати со млади африкански принцови. Помеѓу морињата и пустините, Пустинскиот Волк патува за да ни напише приказна која започнува на Арапскиот полуостров и завршува тука, каде што ти, драг читателу, ќе речеш: колку е прекрасно да се патува!

Додатни информации

Број на страници

60

Димензии

200

Година на издавање

2020

ИСБН

978-608-256-083-0

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Пустинскиот волк и пиратската кралица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…