Пашата на вкусовите

400 ден

Опис

Ова е приказна за авантура опкружена со ѕвезди и шепотења, којашто започнува во султанската палата Топкапи и се протега сѐ до Александрија…

Ова е еп полн со љубов за еден редок талент што се раѓа еднаш на илјадници години, којшто завладувајќи ги вкусовите и мирисите, успева да влијае на умовите и чувствата…

Романот „Пашата на вкусовите“ што го привлече вниманието на читателите ширум светот, е преведен на 15 јазика и сега и нас нѐ води на едно патување низ историјата, помешано со гастрономија и зачинето со љубов.

Додатни информации

Број на страници

402

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2021

ИСБН

978-608-256-108-0

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Пашата на вкусовите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…