Мама, мојата соученичка

260 ден

Категорија: Автор:

Опис

Замислете, мајка ви да учи англиски јазик заедно со вас – во истиот клас! Никој не сака да ја има својата мајка како соученичка, па ниту Нура. Како што одминува времето, Нура открива дека можеби не е лошо да ја има мајка си со неа на час.

Добитник на наградата „Етисалат“ во 2018 година

Додатни информации

Број на страници

67

Димензии

200

Година на издавање

2020

ИСБН

978-608-256-086-1

Корица

мека

Коментари

There are no reviews yet.

Be the first to review “Мама, мојата соученичка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *