Другата госпоѓа Смит

500 ден

Опис

Овој роман го следи животното искуство на една некогаш многу успешна жена којашто се бори повторно да ги состави парчињата од својот растурен живот. Наоми страда од губење на огромен дел од својата меморија; дополнително, таа е отуѓена од нејзиното семејство, коешто нема начин како да го поврати.

Она што Наоми постепено сака да го направи, е да пронајде начини како да ја најде правдата за себе, но и за другите луѓе во нејзиниот живот.

Исполнет со голема лепеза на живописни и проникливи ликови од различни заедници – пазарот Кенсингтон во Торонто од периодот на 1970-тите, транс заедницата од 1970-тите, Евреите од северниот дел на Винипег…, овој роман нè носи на нови нивоа во нашето разбирање за тоа што значи да се биде човек и во тој
процес нè наведува да го доведеме во прашање самиот концепт што всушност е нормално.

Додатни информации

Број на страници

518

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2021

ИСБН

978-608-256-104-2

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Другата госпоѓа Смит”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…