Дарк

250 ден

Опис

Буенос Аирес во педесеттите години. И момче со уметнички афинитети коешто се открива себеси. Емотивно и физички.
Мајсторски напишана приказна за себеспознавањето, од еден од најплодните аргентински писатели. Со главни ликови како измислени од некој аргентински Џек Керуак!

За книгите на писателот Козарински предговори пишувале автори како Сузан Сонтаг и Гиљермо Кабрера. Често е споменуван како еден од најважните автори од шпанското говорно подрачје. Тој е и режисер, автор на филмови номинирани и наградувани на фестивалите во Венеција, Чикаго, Сан Себастијан…

Книгата ја преведе Лара Прокопиева.

Додатни информации

Број на страници

123

Димензии

129 x 198

Година на издавање

2019

ИСБН

978-608-256-057-1

Корица

мека

Коментари

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Дарк”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.